Antivirová řešení

Bez elektronického zasílání zpráv bychom se dnes už asi neobešli, stále je ale ohroženo rostoucím množstvím rizik. Účinné zabezpečení zpráv a ochrana firemní sítě je stále náročnější z důvodu útoků ve formě virů, červů, odepření služby (DoS) a spamů.

Antivirový program vyhledává a kontroluje data na základě virové databáze. V dnešní době vznikají nové viry a jejich mutace, tak rychle, že výrobce musí na tuto situaci reagovat 24 hodin denně. Tato virová databáze je tedy průběžně aktualizována a je k dispozici uživatelům ke stažení, což se většinou děje automaticky stažením z internetu.

Antivirové programy dnes všechna data, ke kterým přistupujeme, kontrolují na pozadí. Tuto činnost většinou nezaregistrujeme, pokud je antivirový skener dostatečně rychlý a samozřejmě pokud soubory neobsahují virus. Antiviry nabízejí také funkci skenování souborů na vyžádání uživatele s nastavitelnou úrovní analýzy souborů.

Dnešní komplexní řešení musí čelit rozmanitým nástrahám, která jsou bohužel součástí dnešního světa. Rádi Vám s výběrem poradíme a nezapomeňte, že obezřetný musí být nejen antivirový program, ale také sám uživatel.

NOD32

Symantec

McAfee

Kaspersky

TrustPort

GFI

tisk produktu  Tisk stránky