Antispamová řešení

Základní definice

AntiSpam je inteligentní systém, který se snaží identifikovat spam, případně ho mazat. Spam je nevyžádaná pošta, která je hromadně rozesílána uživateli nebo roboty z většinou neexistujících adres. Jedná se o různé komerční nabídky výjímkou nejsou ani viry a podvodné nástroje na získaní osobních údajů nebo čísel kreditních karet.

Faktorem, který zvýší množství spamu proudícího do e-mailové schránky, může být zveřejnění vaší e-mailové schránky na internetu nebo zadávání adresy do formulářů méně důvěryhodných společností. Například stačí, když na internetu napíšete svoji e-mailovou adresu v nějaké diskuzi.

Principy a funkce

Samotný spam nikdy nezmizí, ale můžete jej do určité míry eliminovat - k tomu slouží software, který označujeme jako AntiSpam.

AntiSpam dosahuje vysoké účinnosti pokud se umí učit rozeznávat spam. V některých případech ale potřebuje Vaši pomoc - označení nevyžádaných zpráv, které nebyly rozpoznány, jako spam. Boj se spamem se může jevit jako „nekonečný příběh“, ale kvalitním antispamovým produktem docílíte dobrých výsledků a mimo jiné uspoříte času, který jistě nechcete věnovat spamu.

GFI

Barracuda

tisk produktu  Tisk stránky