KERIO

KERIO WinRoute Firewall

Popis systému

Síťový firewall

Kerio WinRoute Firewall, certifikovaný společností ICSA Labs, nabízí bohaté možnosti filtrovacích pravidel. Jsou snadno definovatelná a zajišťují důkladnou kontrolu veškeré odchozí i příchozí internetové komunikace. Pomáhají tak ke správnému uplatnění firemní bezpečnostní politiky. Pomocí Průvodce komunikačními pravidly lze firewall snadno a rychle nastavit.

Kerio VPN Server, Kerio VPN Client a SSL-VPN

Integrovaný Kerio VPN Server využívá zabezpečeného šifrovaného kanálu (SSL) k zajištění spojení mezi klienty a servery nebo mezi servery navzájem, a umožňuje tak jednotlivým pobočkám a vzdáleným uživatelům bezpečné připojení k firemní síti. Takzvaný Clientless SSL VPN zajišťuje uživatelům bezpečné připojení do firemní sítě a sdílení souborů na jakékoli pracovní stanici pomocí běžného prohlížeče a internetového připojení.

Antivirová ochrana

Kerio WinRoute Firewall nabízí možnost antivirové kontroly veškeré příchozí i odchozí komunikace pro protokoly HTTP a FTP. Kromě integrovaného antivirového systému McAfee je možné vybrat ještě z několika dalších antivirových produktů. Pomocí pluginů podporuje Kerio Winroute Firewall tyto špičkové antivirové produkty: AVG (Grisoft), NOD32 (Eset Software), eTrust Antivirus (CA), SAVI (Sophos), AntiVirus Scan Engine Server (Symantec), Avast! for Kerio (ALWIL Software), VisNetic AntiVirus (Deerfield).

Blokování přístupu k webovým stránkám

Integrovaný modul ISS Orange Web Filter dokáže zamezit uživatelům v přístupu ke stránkám s nevhodným či kontraproduktivním obsahem, spadajícím do některé z 58 kategorií pravidelně aktualizované databáze.

Filtrování obsahu

Kerio WinRoute Firewall nabízí celou řadu funkcí zajišťující bezpečnost obsahu otevíraných webových stránek. Modul P2P Eliminator automaticky detekuje přístup do P2P sítí, jako je například Kazaa. Kerio WinRoute Firewall dokáže filtrovat stahování nebezpečných nebo nevhodných souborů (spustitelné soubory, mp3, aj.). Pomocí filtrování HTTP firewall blokuje nepříjemná vyskakující reklamní okénka.

Řízení přístupu podle uživatelů

Každý uživatel sítě může být před připojením k Internetu vyzván k přihlášení do Kerio WinRoute Firewallu. Na jednotlivé uživatele tak mohou být uplatňována specifická restriktivní opatření tedy mohou být uplatňována na jednotlivé uživatele, nikoli pouze na IP adresy připojující se k serveru. Transparentní podpora Active Directory zjednodušuje mapování uživatelských kont do domén Windows. Funkce automatického přidávání uživatelů pak umožňuje nastavení zvláštních uživatelských práv před samotným přihlášením uživatele.

Pohodlné sdílení Internetu

Díky podpoře ADSL, kabelových modemů, ISDN, satelitů, vytáčených linek i bezdrátového připojení k Internetu může být Kerio WinRoute Firewall nasazen v sítích různých rozměrů a prakticky kdekoli na světě. Jedno internetové připojení může být sdíleno více uživateli. Kerio WinRoute Firewall také umožňuje automatické přepojení na záložní linku při nefunkčnosti primárního připojení. Bandwidth Limiter optimalizuje průtok dat u aplikací klíčových pro obchod.

Podpora Voice over IP a UPnP

Kerio WinRoute Firewall umožňuje VoIP aplikacím (protokoly H.323 a SIP) komunikovat z lokální sítě do Internetu a VoIP infrastruktura zůstává bezpečně za firewallem v lokální síti.

Kerio WinRoute Firewall jako jediný softwarový firewall podporuje technologii UPnP a aplikace, které jej využívají (např. MSN Messenger) běží okamžitě a bez komplikací.

Administrace, upozornění, statistiky

Administrační konzola může být nainstalována na vzdáleném počítači a Kerio WinRoute Firewall lze spravovat přes bezpečný kanál odkudkoli z Internetu. Na každou důležitou událost je správce upozorněn speciální emailovou zprávou. Přehledné grafy a statistiky umožňují snadnou lokalizaci problémů a efektivní orientaci.

tisk produktu  Tisk stránky